Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego – terminy marzec
24.02.2025
Zapraszamy do Teatru Śląskiego w Katowicach. Poniżej oferta promocyjna na MARZEC 2025. Osoby
zainteresowane wydarzeniem prosimy o kontakt bezpośrednio z naszą koleżanką Krysią Suszek,
telefon 663 592 783
1-2 marca, godz. 19:00 – PUSTOSTAN – bilety: 20 + 5 zł/2 miejsca
Czy wigilia w polskim domu jest szczęśliwym momentem? Czy wierzymy w szczerość naszych intencji co do pustego miejsca przy stole? Czy można żyć ze sobą, nie dostrzegając siebie nawzajem? „Pustostan” to pełen groteski dramat, dotykający problemu samotności, zamknięcia na bliskość i skomplikowanych relacji rodzinnych. Mama, Tata, Córka, Syn, Babcia i Pies przyjmą pod swój dach nieoczekiwanego Gościa. Czy przybysz będzie Zbawicielem, na którego wszyscy czekają? Czy uda mu się wyrwać rodzinę z życiowego marazmu i czy rozwiąże ich problemy, zakopane głęboko pod grubą warstwą pozorów? Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.
5 marca, godz. 19:00 – BYK – bilety: 30 zł
„Byk” to drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści m.in „Króla”, „Morfiny” i „Dracha”. Bohaterem monodramu jest Robert Mamok, który w dwóch językach, po polsku i po śląsku zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Oto mężczyzna w kryzysie: mocuje się ze swoją winą i słabościami, waży sukcesy i klęski, konfrontuje się z wagą rodzinnej tajemnicy, z brzemieniem surowego, śląskiego wychowania, z rozpaczą, gniewem i goryczą.
22-23 marca, godz. 17:00, 21 i 25 marca, godz. 12:30 – W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA. TAM I Z
POWROTEM – bilety: 30 zł (miejsca na balkonach I i II)
Teatr przygody! Zabieramy was w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia. Postanowiliśmy się założyć z publicznością, że jest to możliwe w teatrze i zajmie nam troszkę ponad 100 minut. Fileas Fogg, pewien dżentelmen z Londynu, zakłada się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. W kultowej książce Juliusza Verne’a zaczytują się do dzisiaj i nastolatkowie, i dorośli. Dowcipną adaptację powieści dla naszych aktorów przygotował Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. W widowisku, które reżyseruje Robert Talarczyk, udział bierze kilkunastu artystów, a do współpracy przy tym muzycznym spektaklu z piosenkami reżyser zaprosił m.in. jazzowo-folkowy zespół Chłopcy Kontra Basia. Polecane dla widzów w wieku 7-107 lat.
28-29 marca, godz. 19:00, 30 marca, godz. 17:00 – WOJNA I POKÓJ – bilety: 30 zł
Wojna i pokój. Miłość i śmierć. Żywi i umarli. Pośpiech przed nadciągającą apokalipsą. Czy mamy szansę zdążyć i jeszcze trochę pożyć, jeszcze mocniej kochać, zanim stracimy wszystko, co znamy? Czy to klasyczne teksty przeglądają się w rzeczywistości, czy rzeczywistość w nich? A ty w czym się przeglądasz? Czy to lustro, czy tylko tafla wody na dnie studni? Z kanonicznym arcydziełem światowej literatury mierzy się Janusz Opryński, współtwórca kultowego lubelskiego Teatru Provisorium. Nie sięga jednak wyłącznie po monumentalną powieść okrzykniętą „najważniejszą książką świata” przez amerykański „Newsweek”. Odważnie łączy dzieło Lwa Tołstoja z „Wojną peloponeską” Tukidydesa, by podkreślić przerażająco ogólnoludzkie i ponadczasowe przesłanie opowieści o wojnie i pokoju.